Здоровій людині черешню можна їсти в необмеженій кількості
Найкращий період для вживання черешні — початок і навіть середина червня, і в цей час можна їсти черешню без обмежень за умови відсутності проблем зі здоров'ям.
Найкращий період для вживання черешні — початок і навіть середина червня, і в цей час можна їсти черешню без обмежень за умови відсутності проблем зі здоров'ям.
Про це в коментарі кореспондентові ГолосUA заявила лікар-гастроентеролог Оксана Свиридова.
«Не варто накидатися на черешню в травні. Найкращий період для вживання — початок і навіть середина червня. Черешня корисна для очищення судин і всього організму, підняття загального тонусу. Особливо добра для вживання при недокрів'ї, різних станах постінфекційного характеру, а також для підтримання та покращення роботи нирок», — сказала лікар-гастроентеролог.
Вона додала, що «якщо йдеться про здорову людину, то можна їсти черешню без обмежень.
«Якщо ж спостерігаються особливості в роботі травної системи, утруднення з роботою нирок, варто дозволяти собі 150–200 грамів на день і не більше. При цьому хочу підкреслити, що найкориснішим плодом вважається вишня, яка покращує регенерацію всіх слизових оболонок шлунково-кишкового тракту. Вона найменше несе загрозу алергізації, і єдиним побічним ефектом може стати посилення печії. Вживання в їжу вишні сприяє виведенню холестерину з організму, покращує засвоєння всіх інших продуктів, зменшує їхню токсичність. Її сміливо можна тушкувати з м'ясом, додавати до випічки, адже ягоди не втрачають користі. У сирому ж вигляді варто їсти, починаючи з липня, по 150–200 грамів за наявності певних проблем зі здоров'ям», — підкреслила лікар-гастроентеролог.
При цьому медик застерегла від нанесення плодів на шкіру у вигляді масок. «Це небажано робити безконтрольно, адже відомі випадки, коли через вплив фруктових кислот, виходячи на вулицю, жінки отримували алергічну реакцію на сонячні промені і в них навіть виникали опіки. Щоб отримати користь для себе від масок, варто передусім попередньо порадитися з дерматологом», — сказала експерт.
Нагадаємо, за словами О.Свиридової, варто бути особливо уважними та обережними при вживанні більшості ягід і фруктів, якщо в людини є виразкові процеси, стани з підвищеною кислотністю — як гастрити, так і рефлюксні стани, а також захворювання підшлункової залози — панкреатити та загострені захворювання кишечника — коліти. утруднення в роботі нирок, ендокринні порушення, цукровий діабет, алергії.
Читайте також

стресовий стан
Ми всі вже давно підозрюємо, що наші хвороби «від нервів». За даними статистики — до 60% усіх захвор…

Кропив'янка (токсико-алергічний дерматоз)
Кропив'янкою називається токсико-алергічний дерматоз, що проявляється пухирями рожевого кольору на ш…

Хронічний панкреатит. Що це таке?
Наразі в Україні, як і в інших країнах Східної та Західної Європи, неухильно зростає захворюваність …
Осокорки